K objednávke s hodnotou nad 50,- € získavate jeden mydlový produkt podľa vlastného výberu z našej aktuálnej ponuky ZDARMA.

Slide PRÍRODNÉ BYLINKOVÉ MYDLÁ KRMEŠÁKY

Účinné a spoľahlivé a zároveň jemné a ohľaduplné čistenie pokožky.
Svojbytný vzhľad mydiel.
Kompozície prírodných vôní.
…a zmyslové vnímanie krehkosti prírody
a jej nezmernej energie…

Výroba

uplatňuje princípy tradičného mydlárskeho remesla: výroba veľkých mydlových blokov z výhradne prírodných surovín a výhradne v drevených formách, ich ručné krájanie, pomalé dozrievanie mydiel na drevených roštoch, ručná finalizácia mydiel a ich obalov… A výsledok? Každý kus je originál.

Bylinky z vlastnej produkcie

vyrástli na podhorských lúkach, alebo sú pestované v podmienkach vidieckej záhrady v susedstve lúk a pasienkov Liptova. Ručný zber a starostlivé sušenie v tmavej, drevenej, prirodzene vetranej sušiarni zachováva bylinkám ich vlastnosti, farbu aj vôňu pre ich ďalšie použitie.

Spôsob balenia

podporuje ekologické princípy správania sa k prírodným zdrojom. Materiálmi na balenie sú prioritne recyklované a recyklovateľné prírodné materiály, ak farbené, tak výťažkami z rastlín a plodov. Pridanou hodnotou ručne vyrábaných obalov je reálny obraz prvkov prírody – byliniek. Možnosťou je aj bezobalový variant mydiel.

BYLINKOVÉ MYDLÁ

Krmešáky

 • Rodinný balíček z Krmeša

  37,00 

  Všetko pre všetkých, alebo pre každého niečo 😊…. sa nájde v tomto voňavom balíčku.

  Balíček z Krmeša obsahuje mix šiestich mydiel na tvár, ruky a telo z našej aktuálnej ponuky (podľa vlastného výberu)  a kúpeľňové doplnky  (podrobný popis nižšie).

  Želáte si tento balíček vyskladať inak? … môžete nás kontaktovať  –  obsah balíčka pripravíme podľa Vášho želania, v rámci  našich možností 🙂

 • Mydlovnička s Krmešákom

  9,30 

  Pre tých, ktorí hľadajú tie najjednoduchšie, účelné, minimalistické, ekologické riešenia 😉:

  mydlovnička v tvrdého bukového dreva z našej ponuky (nájdete v kategórii “doplnkový tovar”) a ktorékoľvek mydlo na tvár, ruky a telo vo variante “na mydlovničku” podľa Vášho výberu,  v jednom balíčku len vďaka  jutovým motúzkom – aktuálne dodávame s jednou väčšou jutovou mašličkou ( obrázok v galérii) .

  Cena je uvedená len orientačne (najvyššia možná). Pri fakturácii Vám bude účtovaná cena mydlovničky + cena mydla, ktoré ste si vybrali (vo variante “na mydlovničku”)…. ako objednať – najdete nižšie 🙂

   

 • Prenoska na mydlo z “tekutého dreva”

  3,30 

  Prenoska je z biodegradovateľného materiálu. Je vyrobená z “tekutého dreva” (zmes živice a odpadu, ktorý vzniká pri výrobe dreva)

  Zmestí sa do nej mydlo  (alebo tuhý šampón) z našej ponuky, ku ktorému môžete pribaliť aj malú okrúhlu lufu (nájdete v kategórii doplnkový tovar) – tá Vám na cestách nahradí drevenú mydlovničku 🙂.

  Je umývateľná vodou –  po umytí nechajte uschnúť.

  …a malým bonusom je jej retro vzhľad 😉

 • Balíček z Krmeša

  24,50 

  Balíček z Krmeša – malé voňavé prekvapenie pre  potešenie aj  úžitok 😊 .

  Doba na prípravu (od potvrdenia objednávky/po úhrade bankovým prevodom do jej odoslania) je spravidla do 5 pracovných dní.  Vzhľadom na uvedenéak sú súčasťou Vašej objednávky aj iné produkty z nášho e-shopu, objednávku odošleme až po príprave tohto produktu.

   

   

 • Kefka na ruky

  2,70 

  Nenahraditeľná pomôcka v prírodnom vyhotovení, nielen pre zahrádkárov a kutilov  – z dreva s certifikátom PEFC a zo štetín z agávy tampico (rastlina poskytujúca veľmi pevné vlákna) .

  Šesť radov dlhších štetín kefky sa postará o špinavé ruky, nechty vyčistíte štyrmi radmi kratších štetín. Bonusom pri umývaní rúk je aj príjemný dotyk dreva.

  Produkt prirodzene rozložiteľný v prírode.

  Výrobca: Tierra Verde s.r.o., česko-slovenská spoločnosť bez zahraničnej účasti

 • Vrecko s mydlovničkou

  od 12,60 €

  Do vrecka s okienkom a s  logom môžete  k  drevenej mydlovničke vybrať  ktorékoľvek dva mydlové produkty z našej ponuky (mydlá, tuhé šampóny) vo variante “na mydlovničku” a malý praktický darček je na svete .

  Ak si však želáte toto balenie ozvláštniť, jedno mydlo (to, ktoré  je vidieť v okienku) môže byť vo variante  “dekor” – túto požiadavku stačí uviesť v poznámke objednávky, cenu upravíme pri fakturácii. . Toto sa však netýka Krmešákov Levanduľa so Slezom, Ruža, Sedmokráska, Nechtík, Rumanček so Medom –  bylinkové dekorácie by sa v tomto balení mohli poškodiť.

 • Krmešanka BYLINKA

  9,30 

  Nepokoj, napätie, či smútok? Sklamanie, či hnev?

  Či krivda iná?

  Upokojí myseľ, rozjasní ju

  DÚŠKA MATERINA.

  😊

  Krmešanka Bylinka s vôňou dúšky materinej je ekologická, prírodná, interiérová sviečka, vhodná aj pre vegánov.

  Jemne korenistá bylinná vôňa s drevitým nádychom (100% éterický olej dúšky materinej) má aromoterapeutické účinky – uvoľňuje psychické napätie,  rozptyľuje smútok a melanchóliu, pôsobí antibateriálne a antisepticky.

  Aby ste si naplno vychutnali vôňu a atmosféru tejto sviečky, je potrebné dodržiavať  jednoduchý “obslužný rituál” = niekoľko odporúčaní a spôsob používania, s ktorými sa môžete zoznámiť  v záložke “Ako sa používa”

   

   

   

 • Lufa prírodná – oválna

  2,50 

  Lufa – do tandemu ku každému z našich Krmešákov- prírodných bylinkových mydiel😊.

  Výborná prírodná pomôcka pri starostlivosti o pokožku – masíruje, prekrvuje, odstraňuje odumreté bunky a uvoľňuje upchaté póry.

  Je to 100% prírodný kompostovateľný produkt bez chemického ošetrenia – zodpovedná voľba v starostlivosti o ľudskú pokožku aj o životné prostredie.

  Výrobca: Tierra Verde s.r.o., česko-slovenská spoločnosť bez zahraničnej účasti

 • Lufa prírodná – okrúhla malá (2ks)

  2,50 

  LUFA – do tandemu ku každému z našich Krmešákov- prírodných bylinkových mydiel😊.

  Prírodná lufa s jemnými vláknami výborne prekrvuje a masíruje pleť a pokožku, odstraňuje odumreté bunky a uvoľňuje upchaté póry.

  Je to 100% prírodný kompostovateľný výrobok bez chemického ošetrenia – zodpovedná voľba v starostlivosti o ľudskú pokožku aj o životné prostredie.

  Výrobca: Tierra Verde s.r.o., česko-slovenská spoločnosť bez zahraničnej účasti

 • Krmešák Alchemilka

  od 3,90 

  Prírodné bylinkové mydlo s výťažkom z kvitnúcej vňate alchemilky obyčajnej, obohatené bio pupalkovým olejom lisovaným za studena, s jemnou púdrovou vôňou kompozície bergamotu a  dreva.

  Navodzuje pocit luxusuprekvapí jemnou krémovou emulziu, ktorá sa pri intenzívnom mydlení mení na hladkú, hustú a stabilnú krémovú penu (výborná alternatíva peny na holenie). 

  Nevtieravú elegantnú púdrovú vôňu vytvára kompozícia ľahkej citrusovej zložky a  rafinovanejšieho, ale tiež jemného drevitého základu .

  Krmešák Alchemilka – jedno z našich mydiel, ktoré podporujú hojivé procesy na pokožke.

  Doporučujeme najmä  do sprchy a do kúpeľa a na dôkladné vyčistenie tváre , lebo hustá krémová pena sa tvorí pomaly ( pri umývaní rúk očakávame rýchle vytvorenie mydlových bublín a peny). Trpezlivosť pri vytváraní hustej mydlovej peny Vám vynahradí výsledný pocit luxusu 😊 a dokonale čistej pokožky.

  Hmotnosť: 80g+/-5g

  Dostupné v dvoch základných variantoch (viac info v záložke “POPIS”)

 • Mydlovnička

  5,30 

  Mydlovnička je vyrobená  na Slovensku. Je produktom poctivej remeselnej výroby.

  Je z tvrdého bukového dreva, vyrezaná z jediného kusa dreva, nie je lepená ani montovaná, je veľmi pevná, vybrúsená do hladka,  bez povrchovej úpravy. Pri páde sa nerozbije.

  Drevený materiál a drážkovanie plochy, na ktorú sa mydlo ukladá, zabezpečuje pre Krmešáky – prírodné bylinkové mydlá a ich životnosť ideálne podmienky –   zbytok vody môže z mydla odtiecť a  prúdenie vzduchu v drážkach  zabezpečí prirodzené schnutie. Drevená časť  stojí na malých silikónových nožičkách –  tým je ušetrená priameho kontaktu s mokrými kúpeľňovými  povrchmi.

  Mydlo má na takejto mydlovničke ideálne podmienky  “oddýchnuť si” po použití v teplej sprche, po kúpeli, či po dôkladnom umytí rúk.

   

   

   

   

 • Vrecko veľké

  od 14,10 €

  Uprednostňujete mydlá vo variante “Na mydlovničku”?

  Máme pre Vás riešenie – darčekový balíček Vrecko veľké , do ktorého si môžete vybrať  4-5 produktov (mydlá, tuhé šampóny) vo variante “Na mydlovničku”.

  Ak si však želáte toto balenie ozvláštniť, jedno mydlo (to, ktoré  je vidieť v okienku) môže byť vo variante  “Dekor” – túto požiadavku stačí uviesť v poznámke objednávky, cenu za mydlo vo variante “Dekor” upravíme pri fakturácii. . Toto sa však netýka Krmešákov Levanduľa so Slezom, Ruža, Sedmokráska, Nechtík, Rumanček s Medom –  dekorácie by sa v tomto balení poškodili.

  Darčekové balenie : Vrecko veľké s okienkom a logom.

  Pozn.: Produkty z kategórie Darčekové balenia sú pripravované na základe konkrétnej požiadavky zákazníka – nie sú k dispozícii skladom. Lehota na prípravu darčekových balení je spravidla 2- 5 pracovných dní.

 • Krmešák Slezáčik

  od 3,40 

  Prírodné bylinkové mydlo s výťažkom z kvetov slezu maurského,  obohatené marhuľovým  olejom lisovaným za studena, s  jemnou  lahodnou vôňou kakaa.

  Mydlo poskytuje jemnú  krémovú, ale stabilnú hustú čistiacu penu (výborná alternatíva peny na holenie), ktorá sa tvorí pomalšie, ale ohľaduplne vyčistí aj tú najjemnejšiu pokožku. Jeho zloženie ho predurčuje aj  na očistu a súčasné upokojenie podráždenej, svrbiacej pokožky. Čistenie pokožky sprevádza jemná, ale zároveň nezameniteľná lahodná vôňa “ranného kakauka”. Mydlo je bez bylinkových silíc (vôní). Vhodné na ruky, telo, aj na tvár.

  Hmotnosť: 70g+/-5g

  Dostupné v dvoch základných variantoch (viac info v záložke “POPIS”)

   

 • Vrecko malé

  od 7,20 €

  Uprednostňujete mydlá vo variante “Na mydlovničku”?

  Máme pre Vás riešenie – darčekový balíček Vrecko malé, do ktorého si môžete vybrať  2-3 produkty (mydlá, tuhé šampóny) vo variante “Na mydlovničku”.

  Ak si však želáte toto balenie ozvláštniť, jedno mydlo (to, ktoré  je vidieť v okienku) môže byť vo variante  “Dekor” – túto požiadavku stačí uviesť v poznámke objednávky, cenu za mydlo vo variante “Dekor” upravíme pri fakturácii. Toto sa však netýka Krmešákov Levanduľa so Slezom, Ruža, Sedmokráska, Nechtík, Rumanček s Medom –  dekorácie by sa v tomto balení poškodili.

  Pozn.: Produkty z kategórie Darčekové balenia sú pripravované na základe konkrétnej požiadavky zákazníka – nie sú k dispozícii skladom. Lehota na prípravu darčekových balení je spravidla 2- 5 pracovných dní. Záväzný termín dodania Vám spresníme pri potvrdení prijatia objednávky.

 • Krabička I.

  od 4,20 €

  Krabička I.  je jednoduché darčekové balenie pozostávajúce z papierovej krabičky s logom z hnedého recyklovaného papiera a z jedného produktu (mydlo alebo tuhý šampón) vo variante “Dekor”  podľa Vášho výberu (nájdete pri každom produkte v “Mydlá a šampóny”).

  Krmešák Dúška  vo variante „dekor“ – DOČASNE NEDOSTUPNÉ  (zásoby týchto dekoračných  byliniek sú vyčerpané) – prosíme, tento produkt neobjednávajte, objednávku na Krabičku s Krmešákom Dúška vám nebudeme z uvedeného dôvodu môcť potvrdiť.

  Malé drevené srdiečkové dekorácie na krabičke sú ručne vyrezávané a farbené prírodnými výťažkami – môžu byť súčasťou krabičky. Požiadavku uveďte, prosím, v poznámke objednávky, príplatok 0,40€ bude pripočítaný pri fakturácii.

  Pozn.: Produkty z kategórie Darčekové balenia sú pripravované na základe konkrétnej požiadavky zákazníka – nie sú k dispozícii skladom. Lehota na prípravu darčekových balení je spravidla 2- 5 pracovných dní.

 • Tuhý šampón Krmešák Žihľava s rebríčkom – zasielame od 28.01.2022

  od 4,60 

  Prírodné bylinkové mydlo (tuhý šampón) s výťažkom z pŕhľavy dvojdomej a rebríčka obyčajného, obohatené bio argánovým olejom, so sviežou, energizujúcou vôňou mäty.

  Jeho zloženie ho predurčuje  na starostlivosť najmä o jemné mastné vlasy.

  Možno použiť aj na jemné normálne vlasy.

  Hmotnosť: 80g+/-5g

  Dostupné v dvoch základných variantoch (viac info v záložke “POPIS”)

  Dostupné v dvoch základných variantoch (viac info v záložke “POPIS”)

 • Tuhý šampón – Krmešák Rumanček s medom

  od 4,60 

  Prírodné bylinkové mydlo (tuhý šampón) s výťažkom z rumančeka kamilkového,  obohatené bio argánovým olejom a medom, s nežnou vôňou rumančeka a lahodnou vôňou medu.

  Jeho zloženie ho predurčuje  na starostlivosť najmä o jemné suché vlasy.

  Možno použiť aj na jemné normálne vlasy.

  Hmotnosť: 80g+/-5g

  Dostupné v dvoch základných variantoch (viac info v záložke “POPIS”)

 • Krmešák Šalvia

  od 3,90 

  Prírodné bylinkové mydlo s výťažkom z listov šalvie lekárskej,  obohatené bio borákovým olejom lisovaným za studena,  s ostrou bylinnou vôňou tlmenou drevitým podtónom – vôňa mydla sa  naplno rozvinie pri teplote vyššej ako je izbová, napríklad v teplej sprche.

  Krmešák Šalvia pokožku jemne a ohľaduplne čistí,  podporuje dezinfekčné, protizápalové  a antibakteriálne procesy a regeneráciu pokožky, tiež podporuje antihidrotické procesy (proti poteniu).

  Hmotnosť: 80g+/-5g

  Dostupné v dvoch základných variantoch (viac info v záložke “POPIS”)

 • Krmešák Nechtík – aktuálne 4ks, ďalšie naskladnenie 3.2.2022

  od 3,80 

  Prírodné bylinkové mydlo s výťažkom z kvetov nechtíka lekárskeho,  obohatené marhuľovým olejom lisovaným za studena a bielym ílom, s iskrivou vôňou šťavnatej mandarínky.

  Krmešák Nechtík pokožku čistí, zjemňuje ju,  vyhladzuje a detoxikuje a zároveň zvláčňuje, zvlhčuje. Podporuje zmierenie zápalových stavov pokožky, je vhodný aj na mastnejšiu pokožku. Mydlo je určené na ruky, telo aj na tvár.

  Hmotnosť: 80g+/-5g

  Dostupné v dvoch základných variantoch (viac info v záložke “POPIS”)

   

 • Krmešák Divozel

  od 3,90 

  Prírodné bylinkové mydlo s výťažkom z kvetov a listov divozela veľkokvetého,  obohatené bio pupalkovým olejom lisovaným za studena, s iskrivým korenistým akcentom vychádzajúcim zo zemitých tónov vône.

  Mydlo predurčené predovšetkým na ohľaduplné čistenie pokožky tela, rúk a tváre, ktorú je potrebné zvláčniť, zjemniť, zmäkčiť, hydratovať a  vyživiť.

  Hmotnosť: 80g+/-5g

  Dostupné v dvoch základných variantoch (viac info v záložke “POPIS”)

 • Krmešák Dúška

  od 3,80 

  Prírodné bylinkové mydlo s výťažkom z kvitnúcej vňate materinej dúšky, obohatené bio avokádovým olejom lisovaným za studena, s upokojujúcou relaxačnou bylinnou sladko-korenistou vôňou.

  Jemné čistenie pokožky rúk, tela a tváre, sprevádzané tvorbou jemnej  krémovej peny, podporuje hojivé a regeneračné procesy pri zápalových ochoreniach kože a na poranenej pokožke. Upokojujúca vôňa pomáha uvolniť psychické napätie.

  Hmotnosť: 80g+/-5g

  Dočasne dostupné iba vo variante “na mydlovničku” –  objednávku tohto produktu vo variante “dekor ” Vám nebudeme môcť potvrdiť – prosíme, tento variant neobjednávajte .

 • Krmešák Kostihoj s Repíkom

  od 3,90 

  Prírodné bylinkové mydlo s výťažkom z koreňa kostihoja lekárskeho a kvitnúcej vňate repíka lekárskeho, obohatené bio borákovým olejom lisovaným za studena, s hlbokou drevito – zemitou vôňou s jemne pikantným citrusovým nádychom.

  Toto mydlo je určené na pokožku tela, rúk a tváre, ktorá potrebuje regeneráciu. Je vhodné aj na ohľaduplné čistenie zrelej a suchej pokožky, pomáha zmierňovať zápaly, prispieva k udržaniu pružnosti pokožky.

  Hmotnosť: 80g+/-5g

  Dostupné v dvoch základných variantoch (viac info v záložke “POPIS”)

 • Krmešák Levanduľa so Slezom – aktuálne skladom 3ks, ďalšie naskladnenie cca 3.2.2022

  od 3,80 

  Prírodné bylinkové mydlo s výťažkom z kvetov levandule úzkolistej a kvetov slezu maurského,  obohatené bio avokádovým olejom lisovaným za studena,  s podmanivou bylinnou vôňou levandule.

  Krmešák Levanduľa so Slezom  zabezpečí jemné čistenie rúk, tváre a tela, a zároveň  poskytne  úľavu a osvieženie aj poškodenej a svrbiacej pokožke.

  Hmotnosť: 80g+/-5g

  Dostupné v dvoch základných variantoch (viac info v záložke “POPIS”)

 • Krmešák Rebríček – ďalšie naskladnenie cca 9.2.2022

  od 4,00 

  Prírodné bylinkové mydlo s výťažkom z kvetov a vňate rebríčka obyčajného,  obohatené bio konopným olejom lisovaným za studena, s plnou citrusovou vôňou naviazanou na prijemne horkastých tónoch vzácnej rebríčkovej silice.

  Popri jemnom čistení, hydratácii pokožky, popri zážitku z horkasto-citrusovej vône, podporí toto mydlo aj hojivé, regeneračné a protizápalové procesy, a to aj na poškodenej pokožke. Vhodné na ruky, telo, aj na tvár.

  Hmotnosť: 80g+/-5g

  Dostupné v dvoch základných variantoch (viac info v záložke “POPIS”)

 • Krmešák Rumanček so Slezom – aktuálne skladom 4 ks, ďalšie naskladnenie 16.2.2022

  od 3,80 

  Prírodné bylinkové mydlo s výťažkom z kvetov rumančeka kamilkového a kvetov slezu maurského, obohatené marhuľovým olejom lisovaným za studena, s harmonickou, sladkou bylinnou vôňou.

  Jemné mydlo určené na ohľaduplné čistenie  jemnej a citlivej pokožky, ktoré  vďaka kombinácii použitých zložiek pokožku upokojuje a zmierňuje jej podráždenie, podporuje hojivé a protizápalové procesy na pokožke. Je vhodné na ruky, telo, aj na tvár.

  Hmotnosť: 80g+/-5g

  Dostupné v dvoch základných variantoch (viac info v záložke “POPIS”)

 • Krmešák Ruža

  od 3,90 

  Prírodné bylinkové mydlo s výťažkom z ružových lupienkov obohatené bio pupalkovým olejom lisovaným za studena, bielym a červeným ílom, s jemným nádychom muškátového orieška a citrusových plodov zahaleného do elegantnej kvetinovej vône.

  Krmešák Ruža je mydlo, ktoré popri jemnom čistení, vyhladení a detoxikácii  poskytne unavenej pokožke povzbudenie a revitalizáciu, podporí jej regeneráciu . Poslúži aj zrelej, suchej a citlivej pokožke. Vhodné na ruky, telo, aj na tvár.

  Hmotnosť: 80g+/-5g

  Dostupné v dvoch základných variantoch (viac info v záložke “POPIS”)

 • Krmešák Sedmokráska – zasielame od 28.01.2022

  od 3,60 

  Prírodné bylinkové mydlo s výťažkom z kvetov sedmokrásky obyčajnej, obohatené marhuľovým olejom lisovaným za studena a bielym ílom, s ľahkou pohodovou sviežou vôňou pomaranča.

  Krmešák Sedmokráska pokožku jemne čistí, hydratuje a zároveň ju vyhladzuje a detoxikuje. Mydlo je určené na ruky, telo aj na tvár, je vhodné  na všetky typy pokožky.  Podporuje hojivé a protizápalové procesy na pokožke.

  Hmotnosť: 80g+/-5g

  Dostupné v dvoch základných variantoch (viac info v záložke “POPIS”)

 • Krmešák Žihľava – aktuálne skladom 3ks, ďalšie naskladnenie cca 1.2.2022

  od 3,60 

  Prírodné bylinkové mydlo s výťažkom z pŕhľavy dvojdomej, obohatené bio konopným olejom lisovaným za studena, s výraznou, ale nekomplikovanou sladko- citrusovou vôňou.

  Krmešák Žihľava je mydlo, ktoré osoží aj mastnej a problematickej pokožke, možno používať tiež na normálnu pokožku.  Zabezpečuje ohľaduplné čistenie tela, tváre aj rúk,  podporuje hojenie a regeneráciu kože. Jeho svieža energická vôňa napomáha uvoľniť psychické napätie, pozitívne pôsobí pri psychickej únave a vyčerpaní.

  Hmotnosť: 80g+/-5g

  Dostupné v dvoch základných variantoch (viac info v záložke “POPIS”)

Krmešáky – mydlá pre Vás

 • prírodné
 • bylinkové
 • kozmetické
 • autentické
 • z Liptova