Milí naši zákazníci 🙂, radi vybavíme aj vaše špecifické vianočné a koncoročné objednávky (väčší počet kusov, dodávku mydiel s neštandartnou hmotnosťou....) Takéto objednávky (spravidla je potrebné zaradiť ich najprv do výroby) prijaté najneskôr 10. novembra Vám doručíme najneskôr 17.decembra.
Krmešák Dúška – ďalšie naskladnenie 29.10.2021

Nie je na sklade

Krmešák Dúška – ďalšie naskladnenie 29.10.2021

od 3,80 

Prírodné bylinkové mydlo s výťažkom z kvitnúcej vňate materinej dúšky, obohatené bio avokádovým olejom lisovaným za studena, s upokojujúcou relaxačnou bylinnou sladko-korenistou vôňou.

Jemné čistenie pokožky rúk, tela a tváre, sprevádzané tvorbou jemnej  krémovej peny, podporuje hojivé a regeneračné procesy pri zápalových ochoreniach kože a na poranenej pokožke. Upokojujúca vôňa pomáha uvolniť psychické napätie.

Hmotnosť: 80g+/-5g

Dostupné v dvoch základných variantoch (viac info v záložke “POPIS”)

Vymazať
Katalógové číslo: 549 Kategórie:

Ponúkame v dvoch základných variantoch:

„Na mydlovničku“ – v mydle je vytlačené logo, mydlo je bez obalu. Pri osobnom odbere dodávame v jednoduchom papierovom vrecku s logom, v  prípade zasielania poštou zabalené v ochrannom hodvábnom papieri.

„Dekor“ – v mydle je vytlačené logo, cez mydlo je ručne farbená papierová páska hnedo-béžovej farby tónovaná prírodnými  výťažkami , ozdobená lisovanou kvitnúcou vňaťou materinej dúšky.Pri osobnom odbere dodávame v jednoduchom papierovom vrecku s logom, v  prípade zasielania poštou zabalené v ochrannom hodvábnom papieri.

Prírodné a bylinkové dekorácie sú výnimočné a autentické, ale majú svoje špecifiká : sú citlivé na zmeny vzdušnej  vlhkosti a intenzívne svetlo, prirodzene podliehajú plynutiu času (napr. zmena sýtosti farby) 

Dekorácie (bylinkové, papierové aj drevené) toho istého druhu mydla sa  vo farebnosti a detailoch líšia – každý kus je svojim spôsobom originál.

Ponuku jednoduchých ekologických  ale aj exkluzívnych ručne vyrobených  darčekových balení  nájdete v kategórii Darčekové balenia.

Ingredients (Zloženie)

Aqua/ Thymus Serpyllum Extract (vodný extrakt materinej dúšky)

Olea Europaea Oil (olivový olej)

Butyrospermum Parkii Butter (bambucké maslo)

Cocos Nucifera Oil (kokosový olej)

Sodium Hydroxide** (hydroxid sodný)

Thymus Serpyllum Oil    (e. o. Materinej dúšky)

Persea Gratissima Oil (bio avokádový olej lisovaný za studena)

Ricinus Communis Virginale Oil (ricínový olej panenský)

Thymus vulgaris Oil (Tymiánová silica)

Thymus Serpyllum herba (drvená vňať materinej dúšky)

Brassica Campestris Seed Oil/ Rosmarinus Officinalis Leaf Extract (rozmarínový extrakt CO2 v repkovom oleji)

Linalool*, Limonene*

(*prirodzene sa vyskytujúce v siliciach)

(**vstupuje do procesu výroby, ale v konečnom výrobku sa nenachádza)

O mydle viac

Krmešák Dúška neobsahuje palmový olej (rovnako  krmešáky Kostihoj s Repíkom a  Levanduľa so Slezom) .

Má dobrú čistiacu schopnosť. Dobre pení, vytvára bohatú a jemnú krémovú penu. Je výživné. Patrí medzi stredne tvrdé mydlá s vyššou odolnosťou.

 

Výživnou (aktívnou) zložkou mydla je bio avokádový olej lisovaný za studena. Je liečivý a ako dermatikum  je určený najmä pre suchú, veľmi citlivú, zapálenú alebo unavenú pleť. Regeneruje kožné bunky a zmäkčuje tkanivo pokožky.

 

Bylinkové zložky tvoria :

–  vodný extrakt z kvitnúcej vňate materinej dúšky (viac sa dozviete v časti „Niečo o dúške“), bylinky sú z vlastnej produkcie

– extrakt z listov rozmarínu lekárskeho chráni mydlo proti nežiadúcej, ale prirodzenej oxidácii výživových zložiek

– éterický olej materinej dúšky a tymiánová silica  znásobujú účinky bylinky a vďaka nim sa stáva toto mydlo svojou vôňou nezameniteľným

– čiastočky drvenej  vňate materinej dúšky  zabezpečujú veľmi jemný  a šetrný peelingový efekt

 

Mydlo je vyrobené ručne, metódou za studena. Princípom tejto metódy je využitie tepla vznikajúceho prirodzenou chemickou reakciou (mydlo sa nevarí). Táto metóda, oproti metóde za tepla, ponecháva mydlu neporovnateľne viac výživných látok (aktívnych zložiek), je šetrná k použitým rastlinným surovinám, citlivým na bod varu. Naviac, takto vyrobené mydlo obsahuje prírodný glycerín (hydratačný prvok) ako prirodzený výsledok saponifikačnej chemickej reakcie.

Mydlo je vyrobené výhradne z  rastlinných tukov a ďalších prírodných surovín.  Nezaťažuje pokožku syntetickými farbivami a konzervantmi. Naopak –  na základe vlastností použitých surovín, z ktorých je vyrobené, pokožku jemne a ohľaduplne čistí a ošetruje, čo sa prejaví po dlhodobejšom používaní.

 

Starostlivosť o mydlo:

– ešte nepoužité mydlo uchovávajte v suchu, najlepšie pri izbovej teplote, nevystavujte na priame slnko

– po použití mydlo krátko (2 -3 sekundy) spláchnite studenou vodou, otraste od vody, nechajte prirodzene schnúť na vzdušnej podložke, nenechávajte na mokrom podklade a vo vlhkom prostredí

– spotrebujte najlepšie do 12 mesiacov (dátum min. trvanlivosti je vyznačený na obale)

 

Ďalšie informácie:

– vône prírodných silíc a e.o. sa naplno rozvinú pri teplote vyššej ako je izbová (napríklad v teplej sprche)

–  farebné odlišnosti jednotlivých výrobných  šarží tohto  druhu mydla  (rozdiel v odtieni) je prirodzený  jav a je dôsledkom používania prírodných surovín

– pri používaní mydla sa vyhnite okoliu očí – je to mydlo a v očiach štípe (neobsahuje syntetické látky, ktoré tento jav eliminujú)

Niečo o dúške

Dúška materina.

Už ste videli na okrajoch podhorských lúk alebo na okrajoch lúk lemujúcich horské potoky “vankúše” drobných fialových kvietkov? Tak to je ona – dúška.

Niet krajšej lúky, keď na nej kvitne dúška!

Kvietky sú medonosné, drobné, hrajú všetkými odtieňmi fialovej farby, majú sladkú, korenistú vôňu, ktorej upokojujúca aróma sa šíri do okolia. Rastú na nízkych, pri zemi drevnatých,  plazivých stonkách, na ktorých sú drobné vajcovité lístky.

 

Pre pokožku sú dôležité jej antiseptické účinky (pôsobiace  proti baktériám a vírusom). Podporujú hojenie zápalov kože, zmierňujú hnisavé procesy a ťažko hojace sa defekty kože.

…podľa starej povesti je to vraj matka premenená na kvietok …a v stredoveku bola dúška symbolom statočnosti – vetvička pripnutá na hruď rytiera mu mala dodať odvahu…

Krmešáky – mydlá pre Vás

  • prírodné
  • bylinkové
  • kozmetické
  • autentické
  • z Liptova