*** Novinka *** KRMEŠÁKY S LEVANDUĽOVÝM VRECÚŠKOM - darček, ktorý určite poteší každú ženu. Nájdete medzi darčekovými baleniami ***
0

Žiadne produkty v košíku.

O NÁS - KRMEŠÁKOCH

O Krmeši

PRACUJEME NA ÚPRAVE  TEJTO ČASTI – JEJ AKTUÁLNA PODOBA UŽ ČOSKORO. Ďakujeme za pochopenie.

 

Krmeš je malebná časť rovnako malebnej liptovskej obce Vlachy v blízkosti Liptovskej Mary. Tu žijeme, tu bývame, tu pestujeme bylinky, tu sú vyrábané naše prírodné bylinkové mydlá – Krmešáky –  prospešné pre ľudskú pokožku, ohľaduplné k prírode.

…nebolo to vždy tak. To, čo súvisí s terajším spôsobom nášho života spätého s prírodou, čo súvisí s výrobou prírodných bylinkových mydiel, prišlo na základe postupne nadobudnutého vlastného presvedčenia o potrebe životnej zmeny. Prišlo to postupne, prirodzene a nenápadne. Nebola to nevyhnutnosť, núdza, či povinnosť.  Bola to voľba.  Nebolo to nič vopred vymyslené, naplánované, nebol to žiadny termínovaný projekt, ktorý bolo potrebné stihnúť. Krmešáky nám do života akosi samozrejme priniesol život – tu, v Krmeši.

O NÁS

  Stavili sme na silu liečivých byliniek Liptova, na ručnú – energeticky nenáročnú výrobu, na autenticitu našich
výrobkov a ich balenie ohľaduplné k životnému prostrediu.

Ústretový prístup k našim zákazníkom pokladáme za
samozrejmosť, súznenie s prírodou za nevyhnutnosť.
Slávka a Juro

 

Krmešáky sú v regióne Liptova prvé prírodné bylinkové mydlá vyrábané remeselným spôsobom.

 

PRACUJEME NA ÚPRAVE  TEJTO ČASTI – JEJ AKTUÁLNA PODOBA UŽ ČOSKORO. Ďakujeme za pochopenie.

 

 

NIEČO O HAVRÁNKE A O VÝROBE

Havránka – tak voláme malú útulnú prevádzkáreň, kde sú Krmešáky vyrábané.

Havránka – naša prevádzkareň na výrobu prírodných bylinkových mydiel  sa nachádza v našej obci, priamo pod hrádzou Liptovskej Mary. Na mieste, ktoré má svoju špecifickú atmosféru, aj energiu. Keď kráčate za pekného počasia ulicou k miestu, kde sa nachádza, pred Vami sa rozprestiera panoráma hrebeňov Západných Tatier. A keď Havránku opúšťate a výjdete z vchodu von, prvé, na čo Vám padne zrak, je neveľký kopec, ktorý akoby mal  Havránku pod svojou ochranu. Je to Havránok, nachádza sa na ňom archeoskanzen – územie starých  Keltov.

Priestory (výrobné, skladové, baliareň/ dekorovňa,…)  plne akceptujú požiadavky  podľa platných nariadení a noriem,  zariadenie výrobne zodpovedá remeselnému spôsobu výroby.

Ručný spôsob výroby mydiel metódou za studena, ktorý je k používaným prírodným surovinám ohľaduplný, ručná finalizácia našich produktov a ich dekorovanie prírodnými materiálmi,   bylinky z vlastnej produkcie … to všetko sú procesy časovo náročné a výrobu kvantitatívne limitujú – kapacita našej výroby je malá, ale vzhľad našich výrobkov je autentický a nezameniteľný.

Naša kancelária sa nachádza na inom mieste – je v sídle firmy. Pracovno – spoločenské stretnutia a výdaj objednaných produktov sa  však odohrávajú v  neformálnej atmosfére – v našom výdajnom mieste na konci Krmeša.

ČO SA PODARILO A O BLÍZKEJ BUDÚCNOSTI

PRACUJEME NA ÚPRAVE  TEJTO ČASTI – JEJ AKTUÁLNA PODOBA UŽ ČOSKORO. Ďakujeme za pochopenie.

Krmešáky – mydlá pre Vás

  • prírodné
  • bylinkové
  • kozmetické
  • autentické
  • z Liptova