Milí naši zákazníci 🙂, radi vybavíme aj vaše špecifické vianočné a koncoročné objednávky (väčší počet kusov, dodávku mydiel s neštandartnou hmotnosťou....) Takéto objednávky (spravidla je potrebné zaradiť ich najprv do výroby) prijaté najneskôr 10. novembra Vám doručíme najneskôr 17.decembra.
Krmešák Kostihoj s Repíkom

Na sklade

Krmešák Kostihoj s Repíkom

od 3,90 

Prírodné bylinkové mydlo s výťažkom z koreňa kostihoja lekárskeho a kvitnúcej vňate repíka lekárskeho, obohatené bio borákovým olejom lisovaným za studena, s hlbokou drevito – zemitou vôňou s jemne pikantným citrusovým nádychom.

Toto mydlo je určené na pokožku tela, rúk a tváre, ktorá potrebuje regeneráciu. Je vhodné aj na ohľaduplné čistenie zrelej a suchej pokožky, pomáha zmierňovať zápaly, prispieva k udržaniu pružnosti pokožky.

Hmotnosť: 80g+/-5g

Dostupné v dvoch základných variantoch (viac info v záložke “POPIS”)

Vymazať
Katalógové číslo: 548 Kategórie:

Ponúkame v dvoch základných variantoch:

„Na mydlovničku“ – v mydle je vytlačené logo, mydlo je bez obalu. Pri osobnom odbere dodávame v jednoduchom papierovom vrecku s logom, v  prípade zasielania poštou zabalené v ochrannom hodvábnom papieri.

„Dekor“  v mydle je vytlačené logo, cez mydlo je ručne farbená papierová páska béžovo – hnedej farby tónovaná prírodnými  výťažkami, ozdobená lisovaným súkvetím kostihoja lekárskeho.Pri osobnom odbere dodávame v jednoduchom papierovom vrecku s logom, v  prípade zasielania poštou zabalené v ochrannom hodvábnom papieri.

Prírodné a bylinkové dekorácie sú výnimočné a autentické, ale majú svoje špecifiká : sú citlivé na zmeny vzdušnej  vlhkosti a intenzívne svetlo, prirodzene podliehajú plynutiu času (napr. zmena sýtosti farby) 

Dekorácie (bylinkové, papierové aj drevené) toho istého druhu mydla sa  vo farebnosti a detailoch líšia – každý kus je svojim spôsobom originál.

Ponuku jednoduchých ekologických  ale aj exkluzívnych ručne vyrobených  darčekových balení  nájdete v kategórii Darčekové balenia.

Ingredients (Zloženie)

Olea Europaea Oil (olivový olej)

Butyrospermum Parkii Butter (bambucké maslo)

Cocos Nucifera Oil (kokosový olej)

Aqua/ Symphytum Officinale Root Extract (vodný extrakt koreňa kostihoja lekárskeho)

Aqua/ Agrimonia Eupatoria Herba Extract (vodný extrakt kvitnúcej vňate repíka lekárskeho)

Sodium Hydroxide** (hydroxid sodný)

Borago officinalis Seed Oil (bio borákový olej lisovaný za studena)

Ricinus Communis Virginale Oil (ricínový olej panenský)

Juniperus Virginiana Oil (Cédrová silica)

Citrus Aurantium Bergamia Oil (Bergamotová silica)

Pogostemon Cablin Oil (e. o. Pačuli)

Brassica Campestris Seed Oil/ Rosmarinus Officinalis Leaf Extract (rozmarínový extrakt CO2 v repkovom oleji)

Limonene*, Linalool*

(*prirodzene sa vyskytujúce v siliciach)

(**vstupuje do procesu výroby, ale v konečnom výrobku sa nenachádza)

O mydle viac

Mydlo je výživné, má dobrú čistiacu schopnosť. Vytvára jemnú krémovú penu. Patrí medzi stredne tvrdé mydlá s vyššou odolnosťou. Krmešák Kostihoj s Repíkom neobsahuje palmový olej.

 

Bio borákový olej lisovaný za studena. Obsahuje vzácne nenasýtené a esenciálne mastné kyseliny –  podporuje regeneráciu, liečbu kožných chorôb  (ekzémy, lupienka, popraskaná koža). Tiež podporuje zachovanie pružnosti pokožky.

 

Bylinkové zložky tvoria :

– vodný extrakt drveného koreňa kostihoja lekárskeho  a vodný extrakt z kvitnúcej vňate  a listov repíka lekárskeho  (viac o bylinkách sa  dozviete v časti „Niečo o kostihoji, niečo o repíku“), bylinky sú z vlastnej produkcie

– extrakt z listov rozmarínu lekárskeho chráni mydlo proti nežiadúcej, ale prirodzenej oxidácii výživových zložiek

– silice (bergamotová, cédrová  a pačulová) podporujú účinky bio borákového oleja, všetky tri sú považované za dermatiká a  priaznivo pôsobia aj na pokožku postihnutú kožnými chorobami

 

Mydlo je vyrobené ručne, metódou za studena. Princípom tejto metódy je využitie tepla vznikajúceho prirodzenou chemickou reakciou (mydlo sa nevarí). Táto metóda, oproti metóde za tepla, ponecháva mydlu neporovnateľne viac výživných látok (aktívnych zložiek), je šetrná k použitým rastlinným surovinám, citlivým na bod varu. Naviac, takto vyrobené mydlo obsahuje prírodný glycerín (hydratačný prvok) ako prirodzený výsledok saponifikačnej chemickej reakcie.

Mydlo je vyrobené výhradne z  rastlinných tukov a ďalších prírodných surovín.  Nezaťažuje pokožku syntetickými farbivami a konzervantmi. Naopak –  na základe vlastností použitých surovín, z ktorých je vyrobené, pokožku jemne a ohľaduplne čistí a ošetruje, čo sa prejaví po dlhodobejšom používaní.

 

Starostlivosť o mydlo:

– ešte nepoužité mydlo uchovávajte v suchu, najlepšie pri izbovej teplote, nevystavujte na priame slnko

– po použití mydlo krátko (2 -3 sekundy) spláchnite studenou vodou, otraste od vody, nechajte prirodzene schnúť na vzdušnej podložke, nenechávajte na mokrom podklade a vo vlhkom prostredí

– spotrebujte najlepšie do 12 mesiacov (dátum min. trvanlivosti je vyznačený na obale)

 

Ďalšie informácie:

– vône prírodných silíc a e.o. sa naplno rozvinú pri teplote vyššej ako je izbová (napríklad v teplej sprche)

–  farebné odlišnosti jednotlivých výrobných  šarží tohto  druhu mydla  (rozdiel v odtieni) je prirodzený  jav a je dôsledkom používania prírodných surovín

– pri používaní mydla sa vyhnite okoliu očí – je to mydlo a v očiach štípe (neobsahuje syntetické látky, ktoré tento jav eliminujú)

Niečo o kostihoji, niečo o repíku

 

Dve na pohľad úplne rozličné byliny – kostihoj lerkársky a repík lekársky.

Toľko rozdielností vo vzhľade a predsa vzácna a výnimočná súhra a vzájomná podpora účinkov  na poranenú a poškodenú pleť. Alantoín – látka, ktorú obsahuje kostihoj, urýchľuje regeneráciu a tvorbu nového kožného tkaniva  a účinné látky  repíka pôsobia protizápalovo a dezinfekčne. Kombinácia ako stvorená na poranenú a poškodenú pokožku.

 

Kostihoj  lekársky– mohutná rozkonárená štetinatá bylina, na pohľad drsná, s veľkými kopijovitými hrubými listami a s ovisnutými súkvetiami modrofialových kvetov, na ktorých si pochutnávajú čmeliaky. Pri potokoch a vo vlhkých  húštinách je neprehliadnuteľný. Používa sa najmä koreň, ktorý je hrubý, na povrchu čierny a vo vnútri biely a slizovitý.

Ak by ste sa rozhodli vykopať si koreň sami, treba počítať s malým dobrodružstvom – ruky Vás budú oziabať a zahráte sa na prieskumníka. Treba to totiž urobiť  v čase, keď sú všetky  prospešné látky sústredené v koreni, teda veľmi skoro na jar, alebo neskoro v jeseni, a to je pôda tesne pred zmrznutím, alebo ledva rozmrzne. Navyše, v týchto obdobiach sa len ťažko identifikuje miesto – nadzemná časť je veľmi zle rozpoznateľná.

Kostihoj (Symphytum) má vedecký názov odvodený zo starogréckeho symfyein – zrastať spolu, ktorým bolo vyjadrené, že bylina je vhodná na “zrastanie kostných zlomenín”. 

Repík  lekársky

 

 

 

…jemná, ale tuhá stonka zakončená klasovitými strapcami žltých kvietkov a striedavo rastúce perovité listy. Jednotlivé byľky zahliadneme roztratené na slnečných a suchých stráňach a lúkach.

 

 

 

Traduje sa, že  repík, ľudovo Boží bič (na choroby), sa v minulosti využíval aj na zaháňanie zlých duchov. Ľudia si ho vešali na dvere, okná alebo ho usušený dávali pod posteľ. Mal za úlohu chrániť pred zlom.

Krmešáky – mydlá pre Vás

  • prírodné
  • bylinkové
  • kozmetické
  • autentické
  • z Liptova