Krmešák Rumanček so Slezom

Na sklade

Krmešák Rumanček so Slezom

od 3,80 

Prírodné bylinkové mydlo s výťažkom z kvetov rumančeka kamilkového a kvetov slezu maurského, obohatené marhuľovým olejom lisovaným za studena, s harmonickou teplou sladkou bylinnou vôňou.

Zrušiť výber
Katalógové číslo: 545 Kategórie: ,

Jemné mydlo určené na ohľaduplné čistenie  jemnej a citlivej pokožky, ktoré  vďaka kombinácii použitých zložiek pokožku upokojuje a zmierňuje jej podráždenie, podporuje hojivé a protizápalové procesy na pokožke. Je vhodné na ruky, telo, aj na tvár.

Hmotnosť: 80g+/-5g

Ponúkame v dvoch základných variantoch:

„Na mydlovničku“ – v mydle je vytlačené logo, mydlo je bez obalu, na povrchu je mydlo zdobené sušenými rumančekovými kvetmi. Pri osobnom odbere dodávame v jednoduchom papierovom vrecku s logom, v  prípade zasielania poštou zabalené v ochrannom hodvábnom papieri.

„Dekor“  v mydle je vytlačené logo,  na povrchu je mydlo zdobené sušenými rumančekovými kvetmi, cez mydlo je ručne farbená papierová páska jemnej žlto-oranžovej farby tónovaná prírodnými  výťažkami, ozdobená sušeným modrým kvetom slezu maurského. Pri osobnom odbere dodávame v jednoduchom papierovom vrecku s logom, v  prípade zasielania poštou zabalené v ochrannom hodvábnom papieri.

Prírodné a bylinkové dekorácie sú výnimočné a autentické, ale majú svoje špecifiká : sú citlivé na zmeny vzdušnej  vlhkosti a intenzívne svetlo, prirodzene podliehajú plynutiu času (napr. zmena sýtosti farby) 

Dekorácie (bylinkové, papierové aj drevené) toho istého druhu mydla sa  vo farebnosti a detailoch líšia – každý kus je svojim spôsobom originál.

Ponuku jednoduchých ekologických  ale aj exkluzívnych ručne vyrobených  darčekových balení  nájdete v  PRODUKTOCH  (Krabička I, Vrecko s logom a okienkom, Kazetka, Kazeta pre mydlo a tuhý šampón, Kazeta Dva Krmešáky, Kazeta Tri Krmešáky, Kazeta Štyri Krmešáky)

Ingredients (Zloženie)

Olea Europaea Oil (olivový olej)

Cocos Nucifera Oil (kokosový olej)

Aqua/ Chamomilla Recutita Flower Extract (vodný extrakt z kvetov rumančeka kamilkového)

Elaeis Guineensis Oil (palmový olej)

Aqua/ Malva Mauritania Flower Extract (vodný extrakt z kvetov slezu maurského)

Sodium Hydroxide (hydroxid sodný)

Butyrospermum Parkii Butter (bambucké maslo)

Prunus Armeniaca Kernel Oil (marhuľový olej lisovaný za studena)

Ricinus Communis Virginale Oil (ricínový olej panenský)

Chamomilla Recutita Flower Oil (Rumančeková silica)

Lavandula Angustifolia Flower Oil (Levanduľová silica)

Chamomilla Recutita Flower (kvety rumančeka kamilkového)

Brassica Campestris Seed Oil/ Rosmarinus Officinalis Leaf Extract (rozmarínový extrakt CO2 v repkovom oleji)

Linalool*
(*prirodzene sa vyskytujúce v siliciach)

O mydle viac

Krmešák Rumanček so Slezom je mydlo, ktoré tvorí jemnú, ale bohatú penu s bublinami. Má výbornú čistiacu schopnosť. Mydlo je priemerne tvrdé a odolné. Patrí medzi výživné mydlá.

 

Marhuľový olej lisovaný za studena – olej sa získava z marhuľových jadier. Je vhodný pre všetky typy pokožky, aj na jemnú, veľmi citlivú pleť a na detskú pokožku. Ošetruje a regeneruje  suchú a popraskanú kožu a tiež kožu poškodenú nadmerným opaľovaním. Pomáha aj pri akné a ekzémoch.

 

Bylinkové zložky  tohto mydla:

– vodný extrakt z kvetov rumančeka kamilkového a slezu maurského  (viac o bylinkách sa dozviete v časti “Niečo o rumančeku, niečo o sleze”), bylinky sú z vlasnej produkcie,

– extrakt z listov rozmarínu lekárskeho chráni mydlo proti nežiadúcej, ale prirodzenej oxidácii výživových zložiek,

– rumančeková silica je jednou z tých, ktoré  sa pre malú výťažnosť z bylinky získavajú ťažko a preto patrí medzi tie vzácnejšie, má veľmi priaznivé účinky na pokožku, podporuje hojenie rán, popálenín, jaziev a zápalov, upokojuje podráždenú a svrbiacu  kožu,

– levanduľová silica má antiseptické a definfekčné účinky

 

Mydlo je vyrobené ručne, metódou za studena. Princípom tejto metódy je využitie tepla vznikajúceho prirodzenou chemickou reakciou (mydlo sa nevarí). Táto metóda, oproti metóde za tepla, ponecháva mydlu neporovnateľne viac výživných látok (aktívnych zložiek), je šetrná k použitým rastlinným surovinám, citlivým na bod varu. Naviac, takto vyrobené mydlo obsahuje prírodný glycerín (hydratačný prvok) ako prirodzený výsledok saponifikačnej chemickej reakcie.

 

Mydlo je vyrobené výhradne z  rastlinných tukov a ďalších prírodných surovín.  Nezaťažuje pokožku syntetickými farbivami a konzervantmi. Naopak –  na základe vlastností použitých surovín, z ktorých je vyrobené, pokožku jemne a ohľaduplne čistí a ošetruje, čo sa prejaví po dlhodobejšom používaní.

 

Starostlivosť o mydlo:

– ešte nepoužité mydlo uchovávajte v suchu, najlepšie pri izbovej teplote, nevystavujte na priame slnko

– po použití mydlo krátko (2 -3 sekundy) spláchnite studenou vodou, otraste od vody, nechajte prirodzene schnúť na vzdušnej podložke, nenechávajte na mokrom podklade a vo vlhkom prostredí

– spotrebujte najlepšie do 12 mesiacov (dátum min. trvanlivosti je vyznačený na obale)

 

Ďalšie informácie:

– vône prírodných silíc a e.o. sa naplno rozvinú pri teplote vyššej ako je izbová (napríklad v teplej sprche)

–  farebné odlišnosti jednotlivých výrobných  šarží toho istého druhu mydla  (rozdiel v odtieni) je prirodzený  jav, ktorý je dôsledkom používania prírodných surovín

pri používaní mydla sa vyhnite okoliu očí – je to mydlo a v očiach štípe (neobsahuje syntetické látky, ktoré tento jav eliminujú)

Niečo o rumančeku, niečo o sleze

Rumanček kamilkový (harmanček)

–  až pol metra vysoká, rozkonárená ale na pohľad krehká  bylina  so súbormi kvetov – výrazne žltý stred a skvostné biele lupienky. Rumančekový záhon je za slnečného dňa počuť – hemží sa tam množstvo usilovných včielok. A vonia. Ako….ako… ako rumanček.

 

 

Účinné látky rumančeka priraďujú tejto bylinke výrazné upokojujúce. Obsiahnuté látky podporujú liečbu popálenín, poranení, infekčných poškodení kože , popálenín a podráždenej kože.

 

 

 

V starom Egypte bola táto bylinka zasvätená Slnku.

V Škandinávii patrila k posvätným rastlinám.

 

 

 

 

Slez maurský

je nápadne pekná vysoká rozkonárená bylina s dlaňovitými listami  a s výraznými  ružovofialovými  kvetmi, ktoré sušením zmenia farbu na tmavomodrú.

Veľmi prospešnou súčasťou účinných látok slezu je veľký podiel slizov – ochranných, lahodne pôsobiacich látok, ktoré utišujú  bolesť a podráždenie kože a pôsobia hojivo. Ďalšie účinné látky pôsobia  protizápalovo.

 

 

Slez je snaživá bylina – čím viac kvety trháme, tým viac kvitnú ďalšie.

Krmešáky – mydlá pre Vás

  • prírodné
  • bylinkové
  • kozmetické
  • autentické
  • z Liptova