Milí naši zákazníci 🙂, radi vybavíme aj vaše špecifické vianočné a koncoročné objednávky (väčší počet kusov, dodávku mydiel s neštandartnou hmotnosťou....) Takéto objednávky (spravidla je potrebné zaradiť ich najprv do výroby) prijaté najneskôr 10. novembra Vám doručíme najneskôr 17.decembra.
Krmešák Alchemilka

Na sklade

Krmešák Alchemilka

od 3,90 

Prírodné bylinkové mydlo s výťažkom z kvitnúcej vňate alchemilky obyčajnej, obohatené bio pupalkovým olejom lisovaným za studena, s jemnou púdrovou vôňou kompozície bergamotu a  dreva.

Navodzuje pocit luxusuprekvapí jemnou krémovou emulziu, ktorá sa pri intenzívnom mydlení mení na hladkú, hustú a stabilnú krémovú penu (výborná alternatíva peny na holenie). 

Nevtieravú elegantnú púdrovú vôňu vytvára kompozícia ľahkej citrusovej zložky a  rafinovanejšieho, ale tiež jemného drevitého základu .

Krmešák Alchemilka – jedno z našich mydiel, ktoré podporujú hojivé procesy na pokožke.

Doporučujeme najmä  do sprchy a do kúpeľa a na dôkladné vyčistenie tváre , lebo hustá krémová pena sa tvorí pomaly ( pri umývaní rúk očakávame rýchle vytvorenie mydlových bublín a peny). Trpezlivosť pri vytváraní hustej mydlovej peny Vám vynahradí výsledný pocit luxusu 😊 a dokonale čistej pokožky.

Hmotnosť: 80g+/-5g

Dostupné v dvoch základných variantoch (viac info v záložke “POPIS”)

Vymazať
Katalógové číslo: - Kategórie:

Ponúkame v dvoch základných variantoch:

„Na mydlovničku“ – v mydle je vytlačené logo, mydlo je bez obalu. Pri osobnom odbere dodávame v jednoduchom papierovom vrecku s logom alebo zabalené v ochrannom hodvábnom papieri, v  prípade zasielania poštou zabalené v ochrannom hodvábnom papieri.

„Dekor“  v mydle je vytlačené logo, cez mydlo je ručne farbená papierová páska tónovaná škálou žltých farieb, farbená  prírodnými  výťažkami,  ozdobená lisovanou kvitnúcou vetvičkou  alchemilky obyčajnej.  Pri osobnom odbere dodávame v jednoduchom papierovom vrecku s logom. V prípade zasielania poštou dodávame zabalené v ochrannom hodvábnom papieri.

Prírodné a bylinkové dekorácie sú výnimočné a autentické, ale majú svoje špecifiká : sú citlivé na zmeny vzdušnej  vlhkosti a intenzívne svetlo, prirodzene podliehajú plynutiu času (napr. zmena sýtosti farby)

Dekorácie (bylinkové, papierové aj drevené) toho istého druhu mydla sa  vo farebnosti a detailoch líšia – každý kus je svojim spôsobom originál.

Ponuku jednoduchých ekologických  ale aj exkluzívnych ručne vyrobených  darčekových balení  nájdete v  kategórii Darčekové balenia.

Ingedients (zloženie)

Butyrospermum Parkii Butter (bambucké maslo)

Aqua/ Alchemilla Vulgaris  Extract (vodný extrakt z alchemilky obyčajnej)

Cocos Nucifera Oil (kokosový olej)

Sodium Hydroxide** (hydroxid sodný)

Olea Europea Oil (olivový olej)

Ricinus Communis Virginale Oil (ricínový olej panenský)

Citrus Aurantium  Bergamia Fruit Oil (Bergamotová silica)

Calendula Officinalis Flower (kvety nechtíka lekárskeho)

Oenothera Biennis Oil (bio pupalkový olej lisovaný za studena)

Juniperus Virginiana Oil  (Cédrová silica)

Limonene*

Linalool*

(*prirodzene sa vyskytujúce v siliciach)

(**vstupuje do procesu výroby, ale v konečnom výrobku sa nenachádza)

O mydle viac

Krmešák Alchemilka prekvapí jemnou krémovou emulziu, ktorá sa pri intenzívnom mydlení mení na hladkú, a hustú stabilnú krémovú penu (výborná alternatíva peny na holenie),  navodzujúcou pocit luxusu. Jeho štruktúra je hladká a jemná – vďaka vysokému podielu bambuckého masla. Patrí medzi tvrdšie prírodné mydlá s dobrou odolnosťou a s dobrou čistiacou schopnosťou. Doporučujeme najmä do sprchy a do kúpeľa a na dôkladné vyčistenie tváre – trpezlivosť pri vytváraní hustej mydlovej peny Vám vynahradí výsledný pocit luxusu 😊 a dokonale čistej pokožky.

 

Toto prírodné mydlo je obohatené bio pupalkovým olejom lisovaným za studena, ktorý prospieva  všetkým druhom pokožky,  zvlášť  je vhodný pre suchú, citlivú a zrelú. Obsah esenciálnych mastných kyselín podporuje regeneráciu a upokojenie poškodenej, popraskanej pokožky,  ekzematickej pokožky a pokožky postihnutej lupienkou.

 

Bylinkové zložky  tohto mydla:

– vodný extrakt z kvitnúcej vňate alchemilky obyčajnej – pomáha pri sceľovaní drobných poranení kože a pri  povrchových infekciách, má protizápalové účinky,  (viac o bylinke sa dozviete v časti “Niečo o alchemilke”)

– silice (bergamotová a cédrová  ) podporujú účinky bio pupalkového oleja, obe sú považované za dermatiká a  priaznivo pôsobia aj na pokožku postihnutú kožnými zápalovými ochoreniami

 

Mydlo je vyrobené ručne, metódou za studena. Princípom tejto metódy je využitie tepla vznikajúceho prirodzenou chemickou reakciou (mydlo sa nevarí). Táto metóda, oproti metóde za tepla, ponecháva mydlu neporovnateľne viac výživných látok (aktívnych zložiek), je šetrná k použitým rastlinným surovinám, citlivým na bod varu. Naviac, takto vyrobené mydlo obsahuje prírodný glycerín (hydratačný prvok) ako prirodzený výsledok saponifikačnej chemickej reakcie.

 

Mydlo je vyrobené výhradne z  rastlinných tukov a ďalších prírodných surovín.  Nezaťažuje pokožku syntetickými farbivami a konzervantmi. Naopak –  na základe vlastností použitých prírodných surovín, z ktorých je vyrobené, pokožku jemne a ohľaduplne čistí a ošetruje, čo sa prejaví po dlhodobejšom používaní.

 

Starostlivosť o mydlo:

– ešte nepoužité mydlo uchovávajte v suchu, najlepšie pri izbovej teplote, nevystavujte na priame slnko

– po použití mydlo krátko (2 -3 sekundy) spláchnite studenou vodou, otraste od vody, nechajte prirodzene schnúť na vzdušnej podložke, nenechávajte na mokrom podklade a vo vlhkom prostredí

– spotrebujte najlepšie do 12 mesiacov (dátum min. trvanlivosti je vyznačený na obale)

 

Ďalšie informácie:

– vône prírodných silíc a e.o. sa naplno rozvinú pri teplote vyššej ako je izbová (napríklad v teplej sprche)

–  farebné odlišnosti jednotlivých výrobných  šarží toho istého druhu mydla  (rozdiel v odtieni) je prirodzený  jav, ktorý je dôsledkom používania prírodných surovín

pri používaní mydla sa vyhnite okoliu očí – je to mydlo a v očiach štípe (neobsahuje syntetické látky, ktoré tento jav eliminujú)

 

Niečo o alchemilke obyčajnej

Má výborné  mimikry – svoju žltozelenú farbu. Je nanápadná, ale v tráve ju možno rozpoznať vďaka typickým laločnatým listom podobným muškátu a žltozeleným súkvetiam, ktoré tvoria malé, jemné, kučeravé súkvetia. Až zblízka je vidieť, že súkvetia majú hviezdicový tvar.

Alchemilka obyčajná (žltozelená) – Alchemilla vulgaris   má široké využitie. Na použitie zvonku sa využívajú jej protizápalové účinky – pomáha pri povrchových infekciách, zápaloch a poraneniach.                                                                                                                                                                                                                             

Volajú ju aj nebeská rosa 

–  to pre jej vysokú transpiračnú schopnosť, t.j schopnosť zbaviť sa prebytočnej vody, ochladiť sa. Vylúčená voda spolu  s rosou ostáva často veľkú časť dňa na jej listoch pokrytých drobnými chĺpkami a jemnou, akoby voskovou vrstvičkou.

Krmešáky – mydlá pre Vás

  • prírodné
  • bylinkové
  • kozmetické
  • autentické
  • z Liptova