K objednávke s hodnotou nad 50,- € získavate jeden mydlový produkt podľa vlastného výberu z našej aktuálnej ponuky ZDARMA.
Krmešák Rebríček – ďalšie naskladnenie cca 9.2.2022

Nie je na sklade

Krmešák Rebríček – ďalšie naskladnenie cca 9.2.2022

od 4,00 

Prírodné bylinkové mydlo s výťažkom z kvetov a vňate rebríčka obyčajného,  obohatené bio konopným olejom lisovaným za studena, s plnou citrusovou vôňou naviazanou na prijemne horkastých tónoch vzácnej rebríčkovej silice.

Popri jemnom čistení, hydratácii pokožky, popri zážitku z horkasto-citrusovej vône, podporí toto mydlo aj hojivé, regeneračné a protizápalové procesy, a to aj na poškodenej pokožke. Vhodné na ruky, telo, aj na tvár.

Hmotnosť: 80g+/-5g

Dostupné v dvoch základných variantoch (viac info v záložke “POPIS”)

Vymazať
Katalógové číslo: 546 Kategórie:

Ponúkame v dvoch základných variantoch:

„Na mydlovničku“ – v mydle je vytlačené logo, mydlo je bez obalu. Dodávame v ochrannom hodvábnom papieri.

„Dekor“  v mydle je vytlačené logo, cez mydlo je ručne farbená papierová páska zemitej zelenej, alebo zeleno-hnedej  farby tónovaná prírodnými  výťažkami, ozdobená lisovaným súkvetím a lisovanými lístkami rebríčka obyčajného. Dodávame v ochrannom hodvábnom papieri.

Prírodné a bylinkové dekorácie sú výnimočné a autentické, ale majú svoje špecifiká : sú citlivé na zmeny vzdušnej  vlhkosti a intenzívne svetlo, prirodzene podliehajú plynutiu času (napr. zmena sýtosti farby) 

Dekorácie (bylinkové, papierové aj drevené) toho istého druhu mydla sa  vo farebnosti a detailoch líšia – každý kus je svojim spôsobom originál.

Ponuku jednoduchých ekologických  ale aj exkluzívnych ručne vyrobených  darčekových balení  nájdete v kategórii Darčekové balenia.

Ingredients (Zloženie)

Olea Europaea Oil (olivový olej)

Aqua/ Achillea Millefolium Flower/ Leaf Extract (vodný extrakt z kvetov a listov rebríčka obyčajného)

Cocos Nucifera Oil (kokosový olej)

Elaeis Guineensis Oil (palmový olej)

Sodium Hydroxide** (hydroxid sodný)

Butyrospermum Parkii Butter (bambucké maslo)

Citrus Limon Oil (Cedrátová silica)

Cannabis Sativa Seed Oil (bio konopný olej lisovaný za studena)

Ricinus Communis Virginale Oil (ricínový olej panenský)

Achillea Millefolium Oil (Rebríčková silica)

Achillea Millefolium Herba (vňať rebríčka obyčajného)

Brassica Campestris Seed Oil/ Rosmarinus Officinalis Leaf Extract (rozmarínový extrakt CO2 v repkovom oleji)

Limonene*
(*prirodzene sa vyskytujúce v siliciach)

(**vstupuje do procesu výroby, ale v konečnom výrobku sa nenachádza)

O mydle viac

Krmešák Rebríček je mydlo, ktoré tvorí jemnú, ale bohatú penu s bublinami. Má výbornú čistiacu schopnosť. Mydlo je priemerne tvrdé a odolné. Patrí medzi výživné mydlá.

 

Bio konopný olej lisovaný za studena.

Obsahuje esenciálne  nenasýtené mastné kyselíny s dobrým pomerom omega-3 a omega -6 mastných kyselína má  priaznivý vplyv na starnúcu,  suchú , dehydrovanú, citlivú,  problematickú, ekzematickú a psoriatickú pleť. Olej pôsobí protizápalovo, zmierňuje  prejavy akné

 

Bylinkové zložky  tohto mydla:

– vodný extrakt kvetov (súkvetí) a listov rebríčka obyčajného   (viac o bylinke sa dozviete v časti “Niečo o rebríčku”), bylinky sú z vlastnej produkcie,

– extrakt z listov rozmarínu lekárskeho chráni mydlo proti nežiadúcej, ale prirodzenej oxidácii výživových zložiek,

– rebríčková silica, ktorá je  vzácna (výťažnosť z bylinky je veľmi nízka a výroba tejto silice je preto náročná a nákladná), podporuje hojenie poranení kože a podporuje zastavenie krvácania a cedratová silica ju dopĺňa ako dermatikum svojimi všeobecne  priaznivými účinkami na pokožku,

– čiastočky vňate (listov) v mydlovej hmote plnia funkciu veľmi jemného a šetrného bylinkového peelingu.

 

Mydlo je vyrobené ručne, metódou za studena. Princípom tejto metódy je využitie tepla vznikajúceho prirodzenou chemickou reakciou (mydlo sa nevarí). Táto metóda, oproti metóde za tepla, ponecháva mydlu neporovnateľne viac výživných látok (aktívnych zložiek), je šetrná k použitým rastlinným surovinám, citlivým na bod varu. Naviac, takto vyrobené mydlo obsahuje prírodný glycerín (hydratačný prvok) ako prirodzený výsledok saponifikačnej chemickej reakcie.

 

Mydlo je vyrobené výhradne z  rastlinných tukov a ďalších prírodných surovín.  Nezaťažuje pokožku syntetickými farbivami a konzervantmi. Naopak –  na základe vlastností použitých surovín, z ktorých je vyrobené, pokožku jemne a ohľaduplne čistí a ošetruje, čo sa prejaví po dlhodobejšom používaní.

 

Starostlivosť o mydlo:

– ešte nepoužité mydlo uchovávajte v suchu, najlepšie pri izbovej teplote, nevystavujte na priame slnko

– po použití mydlo krátko (2 -3 sekundy) spláchnite studenou vodou, otraste od vody, nechajte prirodzene schnúť na vzdušnej podložke, nenechávajte na mokrom podklade a vo vlhkom prostredí

– spotrebujte najlepšie do 12 mesiacov (dátum min. trvanlivosti je vyznačený na obale)

 

Ďalšie informácie:

– vône prírodných silíc a e.o. sa naplno rozvinú pri teplote vyššej ako je izbová (napríklad v teplej sprche)

–  farebné odlišnosti jednotlivých výrobných  šarží toho istého druhu mydla  (rozdiel v odtieni) je prirodzený  jav, ktorý je dôsledkom používania prírodných surovín

pri používaní mydla sa vyhnite okoliu očí – je to mydlo a v očiach štípe (neobsahuje syntetické látky, ktoré tento jav eliminujú)

Niečo o rebríčku

 

 

 

Rebríček obyčajný (ľudovo tiež myší chvost) – nájdeme ho na suchých slnečných stráňach, lúkach, aj pri okrajoch  lesov, či ciest. Netreba ho pestovať, rastie hojne.

Účinné látky rebríčka  pôsobia na pokožku blahodarne pri kožných zápaloch, pôsobia antimikrobiálne (proti hnisaniu), urýchľujú hojenie a znižujú pocit bolesti.

 

 

 

Až detailný pohľad odhalí nehu drobných kvietkov ukrytých v skromne pôsobiacich bielych súkvetiach, niekedy sfarbených do ružova. Sýtozelené rebríčkové listy sú jemné a pripomínajú  mini papradie.

 

A tá zvláštna vôňa! Nie je prvoplánovo ľúbivá a predsa je pôvabná a lákavá. Silica z tejto bylinky sa získava veľmi ťažko (je jej málo) a preto je vzácna.

 

 

Podľa povesti liečil najväčší hrdina trójskej vojny Achilles zranenia svojich spolubojovníkov pomocou rebríčka –   súvislosť   s latinským názov bylinky (Achillea).

Krmešáky – mydlá pre Vás

  • prírodné
  • bylinkové
  • kozmetické
  • autentické
  • z Liptova