Krmešák Slezáčik

Na sklade

Krmešák Slezáčik

od 3,40 

Prírodné bylinkové mydlo s výťažkom z kvetov slezu maurského,  obohatené marhuľovým  olejom lisovaným za studena, s  jemnou  lahodnou vôňou kakaa.

Zrušiť výber
Katalógové číslo: - Kategórie: ,

Mydlo poskytuje jemnú  krémovú a stabilnú hustú čistiacu penu, ktorá sa tvorí pomalšie, ale ohľaduplne vyčistí aj tú najjemnejšiu pokožku. Jeho zloženie ho predurčuje aj  na očistu a súčasné upokojenie podráždenej, svrbiacej pokožky. Čistenie pokožky sprevádza jemná, ale zároveň nezameniteľná lahodná vôňa “ranného kakauka”. Mydlo je bez bylinkových silíc (vôní). Vhodné na ruky, telo, aj na tvár.

Hmotnosť: 70g+/-5g

Ponúkame v dvoch základných variantoch:

„Na mydlovničku“ – v mydle je vytlačené logo, mydlo je bez obalu. Pri osobnom odbere dodávame v jednoduchom papierovom vrecku s logom, v  prípade zasielania poštou zabalené v ochrannom hodvábnom papieri.

„Dekor“  v mydle je vytlačené logo, cez mydlo je ručne farbená papierová páska farebne tónovaná prírodnými  výťažkami (jemná žlto-oranžová, alebo svetlo zeleno- ružová, alebo zelená zemitá), ozdobená lisovanými lístkami slezu maurského. Pri osobnom odbere dodávame v jednoduchom papierovom vrecku s logom. V prípade zasielania poštou dodávame zabalené v ochrannom hodvábnom papieri.

Prírodné a bylinkové dekorácie sú výnimočné a autentické, ale majú svoje špecifiká : sú citlivé na zmeny vzdušnej  vlhkosti a intentívne svetlo, prirodzene podliehajú plynutiu času (napr. zmena sýtosti farby)

Dekorácie (bylinkové, papierové aj drevené) toho istého druhu mydla sa  vo farebnosti a detailoch líšia – každý kus je svojim spôsobom originál.

 

Ponuku jednoduchých ekologických  ale aj exkluzívnych ručne vyrobených  darčekových balení  nájdete v  PRODUKTOCH  (Krabička I, Vrecko s logom a okienkom, Kazetka, Kazeta pre mydlo a tuhý šampón, Kazeta Dva Krmešáky, Kazeta Tri Krmešáky, Kazeta Štyri Krmešáky)

Ingedients (zloženie)

Aqua/ Malva Mauritania Flower Extract (vodný extrakt z kvetov slezu maurského)

Cocos Nucifera Oil (kokosový olej)

Olea Europaea Oil (olivový olej)

Theobroma Cacao Seed Butter (kakaové maslo)

Butyrospermum Parkii Butter (bambucké maslo)

Sodium Hydroxide (hydroxid sodný)

Prunus Armeniaca Kernel Oil (marhuľový olej lisovaný za studena)

Ricinus Communis Virginale Oil (ricínový olej panenský)

Chamomilla Recutita Flower Oil (Rumančeková silica)

Brassica Campestris Seed Oil/ Rosmarinus Officinalis Leaf Extract (rozmarínový extrakt CO2 v repkovom oleji)

O mydle viac

Krmešák  Slezáčik je mydlo, ktoré tvorí jemnú penu pomaly, je však hustá, stabilná a krémová . Má výbornú čistiacu schopnosť.  Obsahuje značný podiel kakaového masla, vďaka ktorému patrí medzi tvrdšie a odolnejšie mydlá a má lahodnú vôňu kakaa. Pokožku nevysušuje, popri jemnmom čistení hu zároveň vyživuje a  zjemňuje.

 

Marhuľový olej lisovaný za studena – olej sa získava z marhuľových jadier. Je vhodný pre všetky typy pokožky, aj na jemnú, veľmi citlivú pleť a na detskú pokožku. Ošetruje a regeneruje  suchú a popraskanú kožu a tiež kožu poškodenú nadmerným opaľovaním. Pomáha aj pri akné a ekzémoch.

Kakaové maslo je úľavou pre popraskanú, vysušenú a podráždenú pokožku, zmierňuje svrbenie.

 

Bylinkové zložky  tohto mydla:

– vodný extrakt z kvetov slezu maurského  (viac o bylinkách sa dozviete v časti “Niečo o  sleze maurskom”) obsahuje mucilaginóza (slizy) a tie pokožku chránia pred dráždením, čím sa urýchľujú aj hojivé procesy  – bylinky sú z vlasnej produkcie,

– extrakt z listov rozmarínu lekárskeho chráni mydlo proti nežiadúcej, ale prirodzenej oxidácii výživových zložiek,

 

Mydlo je vyrobené ručne, metódou za studena. Princípom tejto metódy je využitie tepla vznikajúceho prirodzenou chemickou reakciou (mydlo sa nevarí). Táto metóda, oproti metóde za tepla, ponecháva mydlu neporovnateľne viac výživných látok (aktívnych zložiek), je šetrná k použitým rastlinným surovinám, citlivým na bod varu. Naviac, takto vyrobené mydlo obsahuje prírodný glycerín (hydratačný prvok) ako prirodzený výsledok saponifikačnej chemickej reakcie.

Mydlo je vyrobené výhradne z  rastlinných tukov a ďalších prírodných surovín.  Nezaťažuje pokožku syntetickými farbivami a konzervantmi. Naopak –  na základe vlastností použitých surovín, z ktorých je vyrobené, pokožku jemne a ohľaduplne čistí a ošetruje, čo sa prejaví po dlhodobejšom používaní.

 

Starostlivosť o mydlo:

– ešte nepoužité mydlo uchovávajte v suchu, najlepšie pri izbovej teplorbiacu kožu , ktorej uľaví.te, nevystavujte na priame slnko

– po použití mydlo krátko (2 -3 sekundy) spláchnite studenou vodou, otraste od vody, nechajte prirodzene schnúť na vzdušnej podložke, nenechávajte na mokrom podklade a vo vlhkom prostredí

– spotrebujte najlepšie do 12 mesiacov (dátum min. trvanlivosti je vyznačený na obale)

 

Ďalšie informácie:

–  farebné odlišnosti jednotlivých výrobných  šarží toho istého druhu mydla  (rozdiel v odtieni) je prirodzený  jav, ktorý je dôsledkom používania prírodných surovín

pri používaní mydla sa vyhnite okoliu očí – je to mydlo a v očiach štípe (neobsahuje syntetické látky, ktoré tento jav eliminujú)

Niečo o sleze maurskom

Slez maurský je nápadne pekná vysoká rozkonárená bylina s dlaňovitými listami  a s výraznými  ružovofialovými  kvetmi, ktoré sušením zmenia farbu na tmavomodrú.

S

Veľmi prospešnou súčasťou účinných látok slezu je veľký podiel slizov (mucilaginóz) – ochranných, lahodne pôsobiacich látok, ktoré utišujú  bolesť a podráždenie kože a pôsobia hojivo. Ďalšie účinné látky pôsobia  protizápalovo.

 

 

 

Slez je snaživá bylina – čím viac kvety trháme, tým viac kvitnú ďalšie.

Krmešáky – mydlá pre Vás

  • prírodné
  • bylinkové
  • kozmetické
  • autentické
  • z Liptova